коментари > анализ
Германия е съучастник на Гърция

|
Германците са насърчавали търсенето на износа си чрез улесняване на безотговорните практики за кредитиране в цяла Европа, смята известният икономист Джордж Фридман
Германците със сигурност не вярват на гърците, тъй като последните още не са изпълнили вече поетите пред кредиторите ангажименти.
|
|
>>>
|
|
експорт > пазари
Енергетиката и туризмът са скрит коз за бизнес с Черна гора

|
Изнасяме за бившата югославска република медикаменти, хранителни и цигарени изделия, стоки от стъкло и машини, внасяме оттам руди и рудни концентрати, легирани стомани и мебели.
И Черна гора е сред желаещите на Балканите да купуват български ток. Големи черногорски заводи заявиха интерес в тази посока през 2011 година.
|
|
>>>
|
финанси > инвестиции
1 милиард евро капитали са се влели от Гърция в България

|
Според финасовия министър Симеон Дянков още 800 фирми от южната ни съседка ще се прехвърлят у нас
За последните две години "близо 2000 компании са се прехвърлили от Гърция в България", казва българския финансов министър Симеон Дянков в интервю за германския вестник Welt, цитирано от АФП и БТА.
|
|
>>>
|
финанси > инвестиции
80,7 милиона евро в повече са инвестирали наши фирми в чужбина

|
За периода януари-септември 2011 най-много пари в България е вложила Нидерландия, втора е Русия.
По предварителни данни на БНБ преките инвестиции на български фирми в чужбина за деветмесечието на 2011 г. се увеличават с 80,7 млн. евро, при ръст от 138,6 млн. евро за същия период на м.г.
|
|
>>>
|
|
|
<< Начало < Предишна 91 92 Следваща > Последна >>
|
Страница 92 от 92 |